omyly

21. srpna 2007 v 20:05 | tigricica5 |  motto a pravidla...

Největší omyly hubnutí

Lámete si hlavu, proč přes veškerou snahu vaše váha neklesá? Možná něco děláte špatně. Vybrali jsme pro vás nejvíce opakované omyly, kterých se dopouštíte při získávání vysněné postavy. /* <![CDATA[ */ im.position('seznam.pack.rectangle','/super_clanek'); /* ]]> */
Pokud chcete zhubnout, jezte nejpozději v 17 hodin
Ne tak docela. Správněji - poslední jídlo byste měli sníst 4 hodiny před tím, než si jdete lehnout. V případě, že uléháte o půlnoci, nemusíte mít výčitky, pokud si dáte lehkou večeři v osm večer.
Můj názor: já se snažím už večer moc nejíst, maximálně zeleninu nebo nízkotučný jogurt. Pokud máte večer hlad, zkuste ho zahnat čajem nebo džusem a papřípadě volte nízkokalorické lehké jídlo.
Zmrzlina linii neohrozí
Ano, mražená pochoutka se sníženým obsahem tuku může být dobrou volbou. Ale vybírejte! Třeba kopeček čokoládové vydá za 1 200 kJ! Dejte přednost ovocným na bázi vody.
Můj názor: zmrzlina je opravdu kalorická bomba. Pokud už si ji dáte, nejlepší volbou je citronová a co se týká nanuků, nejlepší jsou vodové. Magnum, Paegas, Twister a podobně vám na kráse nepřidají.
Negativní kalorie
Existuje teorie o potravinách obsahujících tzv. negativní kalorie. Trávením těchto potravin vydáte víc energie, než kolik v nich přijmete. Týká se to třeba řapíkatého celeru. Tato zelenina je sice dobrou volbou, ale aby se účinek negativních kalorií projevil, asi byste nesměli jíst nic jiného...
Můj názor: ... a to určitě jíst nebudete. Kdo by se chtěl ládovat celý den celerem? Lepší volbou je jiná zelenina, která má také minimum kalorií.
Stačí sportovat
Je pravda, že pohyb je zdravý. Pokud si ale myslíte, že dvě hodiny aerobiku týdně vám dovolují nezřízeně se cpát, jste na omylu. Fyzikální zákony neoblafnete - k hubnutí musí být příjem energie vždy nižší než její výdej.
Můj názor: k tomu není co dodat.
Po přílohách se tloustne!
Ve snaze zhubnout si lidé často servírují například svíčkovou bez knedlíků nebo guláš bez chleba. Tím ale dosáhnou jediného - nevyvážené stravy. Pokud chcete snížit váhu, dejte si kompletní pokrm, ale v menší porci a na tučné omáčky úplně zapomeňte.
Můj názor: rychlé občerstvení stejně jako nezdravá česká kuchyně vedou ke zvýšení váhy. Proto dávejte přednosti zdravějším variantám.
Nahradíte-li jídlo ovocnými šťávami, zhubnete
To nebude fungovat. Po džusu vám rychle vyhládne, obsahuje spoustu cukru a žaludek vám za něj taky nepoděkuje. Lepší je obyčejný vývar - zasytí a dodá energii.
Můj názor: jídlo se nahradit šťávami nedá. Poté následuje jo-jo efekt. Obyčejný vývar jsem sice nezkoušela, ale slyšela jsem, že na tom něco bude ;)
Olivový olej namísto másla?
Další klamná představa. Nahradíte-li živočišné tuky rostlinnými, k úbytku váhy se nedopracujete. Kalorií mají totiž úplně stejně! Výhoda olivového oleje spočívá v tom, že je prospěšný srdci a cévám a má méně cholesterolu. Z hlediska energie si ale nepomůžete.
Můj názor: není co dodat. Olej je olej ať je jakýkoliv... 100% tuk...
Nejíst maso = být štíhlejší?
I to je omyl. Bezmasá jídla bývají daleko kaloričtější. Těstoviny, rýže a další oblíbené 'dietní' potraviny obsahují velké množství sacharidů. Pozor i na kalorické bomby v podobě sýrů a smetany.
Můj názor: mnohem lepší je dát si vařená kuřecí prsa než smažený sýr.
Po lightpotravinách zhubnete
Označení 'light' je velmi zavádějící. Zpravidla poukazuje na snížený obsah tuku. Jenže takové laskominy často obsahují o to více cukru. S pocitem, že jíme 'dietní' produkt, se navíc snadno přestanete hlídat a spořádáte větší množství.
Můj názor: proto hlídejte údaje na etiketách..
Budete-li myslet pozitivně, kila půjdou dolů
Něco na tom je. Ale s naloženým talířem na gauči u televize pro svou postavu mnoho neuděláte, i když budete mít sebelepší náladu. Cvičení a střízlivému jídelníčku se zkrátka nevyhnete.
Můj názor: myslet pozitivně nevede ke ztracení váhy. Realita je jiná- nižší příjem a vyšší výdej zaručuje zhubnutí.
zdroj: super.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama